NÕUANDEID VÄRSKELE AUTOOMANIKULE.

Kui Te olete värskelt soetanud endale uue või ka kasutatud sõiduki ja olete veendunud, et sõiduki tehniline seisund on korras, siis soovitame Teil tutvuda alljärgneva artikliga.

Tehasest väljalastud autole ei ole ilma eritellimuseta paigaldatud välispinnale kaitsvat vahakihti, nahkistmed- ja muud nahkdetailid on kuivad ja kaitseta. Samuti on kaitseta plastik-, vinüül- ja kunstnahast pinnad.  Kasutatud sõiduki puhul on autole üldjuhul tehtud kosmeetiline värskendus, mis ei tähenda alati aga seda, et sõiduk oleks korralikult hooldatud.  Kui Te olete soetanud endale uue sõiduki soovitame Teil autole tellida järgmised teenused :

  1. Meie ilmastiku- ja teeoludes saab kõige rohkem kahjustada sõiduki välispind.
    Aastaringselt lendub teekattest teedeehituses kasutatav materjal, rahvakeeles „ pigi “ mida aetakse sageli segamini bituumeniga. Sõiduki kerele maanduv pigitolm ja ka suuremad tükid hakkavad reageerima lakipinnaga. Tulemusena sööb pigitäpp end läbi laki-/värvikihi ja lõpptulemuseks on roostetäpp. Hästi on selline asi märgatav heledal autol, tumedal on tulemuseks välispinna tuhmumine. Eriti ohtlik on asi talvel, kui pigi lendub koos talverehvi naastuosakestega. Naastrehvi metallosakesed kiirendavad keemilist protsessi ning pigi sööb ennast lakikihist läbi tunduvalt kiiremini. Siinkohal peaks ütlema, et talvel lenduvad pigiosakesed ka -25 kraadises külmas. Suuri kahjustusi lakipindadele tekitavad ka lendavad putukad ja lindude väljaheited. Oma happelise koostise tõttu sööbivad putukad ja väljaheited sõiduki nina, kapotiserva, küljepeeglite, jne. lakipinna sisse. Sõidukit pestes ei ole sissesööbinud jälgi enam võimalik eemaldada, seda saab teha vaid kahjustatud kohtade poleerimisega. Veel kahjustavad Teie autot talvine sool,  maanteel lenduv liiv, ilmastik ja kindlasti harjapesula kasutamine.  Nende probleemide vastu aitab sõiduki vahatamine. Enim soositud on klientide hulgas püsivahatamine, mis õige hoolduse korral püsib autol 12 kuud.  Vahatamise käigus katame vahaga ka ukse- ja pagasiavad ning servad. Koos sõiduki lakipindade vahatamisega katame kaitsekihiga ka sõidukite erinevad plastikust välisdetailid ning veljed. Kes peab oma sõidukist eriti lugu, sellel soovitame sõiduki keraamilist vahatamist, mille kiht on veelgi enam mustust hülgav ja püsib sõidukil 18 kuud.  Keraamilise vahaga kaetakse sõiduk alates velgedest kuni katuseni (k.a. avad). Keraamiline vaha kaitseb sõiduki välispinda mehhaaniliste vigastuste eest paremini, kui tavavaha. Sõiduki vahatamine toob esile ka värvi sära ja paneb auto läikima.

2. Teine tähtis koht mida ei tohiks kaitseta jätta on sõiduki salongi nahkdetailid. Teame ju kõik, et suurima koormuse saavad nahksalongis rool, juhiiste, käigukangi nupp, jne. Nahk vananeb tänu igapäevasele kasutamisele, päikesekiirgusele, ilmastikule, jne. Kui need pinnad ei ole kaetud kaitsva kihiga siis muutub nahk kuivaks, võtab sisse mustuse ja hakkab pragunema. Kõige kujukama näitena võib tuua heledast nahast juhiiste, mis on muutunud tänu teksapükstele siniseks.  Kuna tänapäeva sõidukites kasutatakse väga erinevaid naha- ja istmetüüpe (naturaalnahk, nappa, nubuku, alcatara, ventileeritavad istmed), siis pakume erinevatele naha- ja istmetüüpidele ka spetsiaalselt väljatöötatud puhastus ning hooldusaineid.  Premium hooldusainete korral soovitame nahka hooldada ca  2-3 kuu tagant. Kui aga kasutada naha keraamilist kaitset on hooldusvälp ca 6 kuud.

3. Kolmandaks on salongi detailide juures kasutatud erinevaid plastik-, vinüül- ja kunstnahast materjale. Kindlasti olete tähele pannud autouste sisekülgedel jalatsite tekitatud tumedaid triipe või pragunenud kunstnahast istmeid. Kui katta need detailid hooldusainetega, siis ei määrdu need pinnad nii kergesti, puhastamine on tunduvalt lihtsam ning kunstnahk säilitab oma elastsuse. Näitena võiks siin tuua istmed, ukse käepidemed, uste sisemised alaservad, esiistmete tagused, jne. Sarnaselt nahaga kasutame me plastiku-, vinüüli-, kunstnaha-,  jne.  jaoks erinevaid,  spetsiaalselt väljatöötatud, kõrge kvaliteediga premiumaineid.